star Proiect cofinanțat din Fondul Social European prin Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013 - Investește în oameni!
Pagini: [1]   In jos
Autor Subiect: Ajutorul intre colegi  (Citit de 5711 ori)
ghostofyou
Vizitator

Adresa de email
« : Iulie 31, 2011, 06:43:21 »

Recent am fost partasa la un moment nu chiar placut la locul de munca. Mi-am dat seama ca sprijinul colegilor conteaza foarte mult. Un coleg a fost dat afara din cauza comportamentului de superioritate pe care il avea fata de ceilalti colegi. Acest comportament l-a costat chiar job-ul, colegii transmitandu-i sefului nemultumirile legate de acest coleg
Memorat
iulian7hin
Vizitator

Adresa de email
« Răspunde #1 : Septembrie 12, 2011, 11:36:44 »

sunt total de accord cu tine.... trebuie pastrat o legatura buna intre colectivul de munca.
Memorat
Geo23
Vizitator

Adresa de email
« Răspunde #2 : Septembrie 20, 2011, 08:58:47 »

ghostofyou: cum ai reactionat in situatia respectiva? Ce ar trebui sa facem pentru a avea o relatie cat mai buna cu colegii ( de munca/scoala) ?
Memorat
ghostofyou
Vizitator

Adresa de email
« Răspunde #3 : Septembrie 20, 2011, 09:21:54 »

Comportamentul lui de superioritate era unul absurd si care nu isi avea rostul. Atunci cand termina treaba sau nu avea nimic de facut nu ne ajuta, deoarece i se parea firesc sa isi faca doar treaba lui. Dar in domeniul in care lucrez trebuie sa ne sustinem, pentru ca altfel toata comanda pica...In aceasta situatie am fost alaturi de colegi, nu e normal sa stai " pe bara" cand colegii tai sunt istoviti de munca...
Memorat
Crisstina
Vizitator

Adresa de email
« Răspunde #4 : Decembrie 22, 2011, 02:26:39 »

ghostofyou, cazul tau e destul de intalnit. Multi sunt cei care tin totul pentru ei si nu bun umarul la nimic in plus fata de ce au de facut. Dar pe ei nu ai cum sa ii schimbi. Asa sunt croiti.
Memorat
mpaduretu
Vizitator

Adresa de email
« Răspunde #5 : Iunie 05, 2012, 09:27:16 »

Relatia cu colegii de munca este definitorie pentru un climat de liniste si normalitate. Intre 8 si 10 ore pe zi petrecem cu acesti colegi de munca, partea cea mai mare a timpului, asa ca un colectiv inchegat si unit este cheia succesului!
Memorat
EugeniaPreda
Vizitator

Adresa de email
« Răspunde #6 : Iunie 06, 2012, 03:42:53 »

Consider ca relatia cu colegii de munca trebuie sa fie una strict profesionala si nu trebuie sa  ne bazam foarte mult pe ei ci mai mult pe fortele noastre.
Memorat
Maya
Vizitator

Adresa de email
« Răspunde #7 : Noiembrie 14, 2012, 01:12:19 »

Sunt de acord cu tine, Eugenia. Trebuie sa te bazezi pe fortele tale, insa cu acei oameni stai 8-9 ore pe zi. Daca ai ceva urgent de rezolvat si stii ca nu ai timp sa termini consider ca poti apela la ajutorul lor. Colegii sunt a doua familie, fie ca vrem, fie ca nu cu ei petrecem majoritatea timpului.
Memorat
Toti Egali
Vizitator

Adresa de email
« Răspunde #8 : Noiembrie 23, 2012, 02:17:02 »

Trebuie sa ne tratam colegii ca pe egalii nostri! Respecta si vei fi respectat!
Memorat
Pagini: [1]   In sus

Schimbă forumul: