star Proiect cofinanțat din Fondul Social European prin Programul Operațional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007-2013 - Investește în oameni!
Pagini: [1]   In jos
Autor Subiect: Rolul Ong-urilor in combaterea discriminarii pe piata muncii!  (Citit de 50124 ori)
Cocutza
Vizitator

Adresa de email
« : Octombrie 31, 2011, 04:00:34 »

Credeti ca ONG-urile sunt eficiente in combaterea discriminarii pe piata muncii?
Memorat
chiyoko
Vizitator

Adresa de email
« Răspunde #1 : Octombrie 31, 2011, 04:07:58 »

Depinde de ONG. Sunt mai multi factori duc la discriminare pe piata muncii, acum ONG-urile fiind si ele variate in mod normal eficienta va fi diferita. Cred ca in functie de gradul de implicare al ONG-urilor se va putea cunoaste o diferenta din punct de vedere al discriminarii pe piata muncii.
Memorat
miry
Vizitator

Adresa de email
« Răspunde #2 : Octombrie 31, 2011, 04:10:39 »

Depinde. Daca vorbim de cele legate strict pe discriminare eu zic ca DA, au un rol foarte important.
Memorat
Crisstina
Vizitator

Adresa de email
« Răspunde #3 : Noiembrie 01, 2011, 10:25:18 »

ONG-urile au un rol important in promovarea principiului egalitatii de sanse  nu numai pe piata muncii ci si in celelate domenii pe care le vizeaza. Din cate am observat multe ONG-uri aparute peste noapte au ca obiectiv acest principiu...dar nu fac nimic concret pentru promovare si nu ofera ajutorul adecvat persoanelor discriminate.
Memorat
Cayma
Vizitator

Adresa de email
« Răspunde #4 : Noiembrie 13, 2012, 10:03:00 »

Este într-adevăr o bucată frumos și util de informații . Mă bucur că ați împărtășit aceste informații utile cu noi . Va rugam sa ne ține până la data de genul asta. Vă mulțumim pentru partajarea . noroc
Memorat
Pagini: [1]   In sus

Schimbă forumul: